Nagrobki pojedyncze Poznań i Swarzędz

Pomnik powinien stanowić przemyślany wybór. Jeszcze przed udaniem się do naszego Zakładu Kamieniaskiego polecamy przemyśleć, jakie fasony liter, fitografii czy dodatków (jak np. wazon) Państwa interesują. Gotowe wzory pojedynczego nagrobka cieszą się w Poznaniu dużym zainteresowaniem. Specjalizujemy się również w wykonywaniu indywidualnych projektów. Nasze realizacje pojedynczych pomników znajdziecie Państwo nie tylko na poznańskich cmentarzach, ale też w całej okolicy. Jeżeli czują się Państwo zagubieni w szerokiej ofercie nagrobków w Poznaniu, prosimy zdać się na nasze wieloletnie doświadczenie. Już w trakcie jednego spotkania, po spokojnej i rzeczowej rozmowie doradzimy Państwu, jaki pojedynczy pomnik okaże się najlepszym rozwiązaniem. Oferujemy tylko nagrobki wykonane we własnym warsztacie, z najwyższej jakości granitu skandynawskiego, który przez dziesiątki tysięcy lat, pod wysokim ciśnieniem, nabywał swoich właściwości. Właśnie to gwarantuje ekskluzywny wygląd i trwałość. Jesteśmy jedynym zakładem oferującym cięcie płyt do produkcji nagrobka za pomocą włoskiej maszyny, o laserowej precyzji. Nie wykonujemy i nie proponujemy nagrobków chińskich, które są nietrwałe i szybko się niszczą. Nie produkujemy również nagrobków z lastryko również z uwagi na niską jakość.

Solidne nagrobki pojedyncze w zakładzie kamieniarskim Katarzyńska Swarzędz w powiecie poznańskim

Stosowanie innowacyjnych technologii obróbki granitu sprawia, że mogą Państwo zamówić u nas oryginalne wzory nagrobków pojedynczych, które wykonamy z maksymalną precyzją i dbałością o detale. Kompleksowe wsparcie na każdym etapie współpracy ułatwia nam odpowiedzenie na potrzeby klientów – doskonale wiemy, że perfekcyjny pomnik to ukoronowanie pamięci o zmarłym, dlatego na bieżąco konsultujemy z Państwem przebieg prac, aby ich rezultat był satysfakcjonujący.

Co wyróżnia granit, z którego produkujemy pomniki?

Granit – głębinowa kwaśna skała o budowie krystalicznej, zbudowana z kwarcu, skalenia potasowego i plagioklazu oraz biotytu. Naturalne uziarnienie jest zauważalne gołym okiem. W tym właśnie tkwi urok tego surowca – umożliwia on wykonanie oryginalnych pomników o niebanalnym wzornictwie. Twardość tego materiału wynosi 7 w powszechnie stosowanej skali Mosha. Oznacza to, że jego powierzchnia jest odporna na uszkodzenia mechaniczne: ścieranie i zarysowania, a także pęknięcia.

Dopasowana kolorystyka

Warto wiedzieć, że nasze projekty nagrobków uwzględniają zróżnicowaną kolorystykę płyt. Ostateczny odcień jest zależny od proporcji substancji zawartych w granicie – kwarcu, skaleni potasowych oraz krzemianów z grupy amfiboli. W asortymencie są pomniki czarne pojedyncze, grafitowe, a także brązowe – ciemne lub z akcentami złota, w odcieniu piaskowym, bordowym lub szarym. Dzięki tak dużemu wyborowi z łatwością można znaleźć wzory nagrobka, które wyróżnią się spośród innych, otaczających je grobów i staną się odzwierciedleniem indywidualnych preferencji inwestora.

Nagrobki pojedyncze w Poznaniu – nowoczesne, eleganckie lub klasyczne

W zależności od Państwa wymagań, proponujemy pomniki nowoczesne, minimalistyczne lub bogate w zdobienia i niebanalne szlify. Można dobrać u nas również pasujące wizualnie akcesoria – lampiony, wazony, krzyże i inne detale personalizujące projekt.